Başkan Vahit Perçin'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı.

19 Mayıs 2020 Salı 00:45
Başkan Vahit Perçin'den 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı

#Başkan Vahit Perçin19 mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan mesajında ; "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün milletine armağanı olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 1938 yılından beri ülkemizde sevinçle onurla ve gururla kutlandığını kaydetti.

Ulusal bağımsızlığımızın milat tarihi olan 19 Mayıs’ı Atatürk gençliğe armağan ettiğini belirten Perçin, "Böylece gençliğe adanmış bir bayram olarak da dünya tarihinde bir ilki daha başarmıştır.

Perçin; "Atatürk’ün Samsun’a çıktığı günün milli mücadelenin başladığı gün olarak kabul edilmesi, 19 Mayıs 1919 tarihine büyük bir anlam katmaktadır. Dünyanın ve ülkemizin geçtiği bu zor günlerde Kovid-19 nedeniyle toplu olarak bir araya gelip bayramımızı kutlayamazsak da bulunduğumuz yerde ve yüreğimizde büyük bir coşkuyla ve heyecanla bir kez daha gururlanacağız. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner2

banner1