ÇETİNKAYALILARDAN OTOGAR TEPKİSİ!

Bafra Çetinkaya mahallesi sakinleri, otogarın yerinin değiştirilmesiyle ilgili bir açıklaması yaparak Otogarın Çetinkaya ya yapılmasından vazgeçen Büyükşehir kararına tepki gösterdi.

09 Şubat 2020 Pazar 18:27
ÇETİNKAYALILARDAN OTOGAR TEPKİSİ!

Samsun Büyükşehir Belediyesinin Çetinkaya’ya yapmayı planladığı Bafra otogarını, Gümüşyaprak Köyüne yapma düşüncesi, Çetinkaya'lıların tepkisine yol açtı. Çetinkayalılar yarım kalan otogar İnşaatının bu bölgeye yapılmasını istediler.

Çetinkaya mahallesinde toplanan vatandaşlar adına konuşan Çetlnkaya eski Belediye Başkanı Sefer Uyanık, 'Arkadaşlar Çetinkayalılar Olarak Yetkililere Çağrımızdır!, şöyle bir olay var, Biz Çetinkaya olarak devletimiz den devleti yönetenlerden bugüne kadar çok fazla bir şey istemedik aslında hiçbir şey istemedik. aslında kendi çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalıştık, bugün gündemimizde Bafra Otogarı var, Samsun Büyükşehir eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ve zihni Şahin bey otogarı Çetinkaya mahallesine bölgesine yapmak istediler. Hatta yerini tespit ettiklerinde ben burası biraz daha Küçük buraya göre çok daha büyük yerlerimiz var oralara kaydıralım dedik,Ama yok burası müsait olur dediler biz de peki dedik ve inşaat burada başladı bir sürümde masraf edildi.inşaat seçimden sonra devam edecek dediler, seçimden sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sayın Mustafa Demir, kazandıktan sonra inşaatın durdurulmasına karar vermişler tabi bundan Çetin kaya'lıların, durdurulması olayından haber yok.tabi bundan belki de Bafra Belediyesinin de, haberi yok ama bu karar alınmış. artık meclis kararı mıdır nedir onu bilmiyoruz fakat biz Çetinkaya olarak hep birlikte bu nereye kadar giderse, hatta Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar gidilecekse sayın cumhurbaşkanına kadar gideceğiz bu konu için ve var gücümüzle çalışacağız peki niçin çetinkaya kızılırmağın batısında, Batısında kalan Yakakent, Alaçam Çetinkaya Bafra ve bu civardaki köyler bu otogardan yararlanacaktı Fakat şu anda otogarın yapımı kazanderinin öbür tarafında bir köye nakledilme gibi bir durumu var. O zaman Bafra'nın otogarına gerek yok Samsun büyükşehir otogarı var yani Bafra'nın doğu yakasına bu yapılacaksa Ozaman otogara gerek yok diyorum ben ve bunu Çetinkayalılarda bunu bu şekilde söylüyor. Ozaman biz dedikki bizlerde bir basın açıklaması yapalım bu olayı basınla beraber halkımızada duyuralım ve bundan Samsun Büyükşehir belediye başkanımız Mustafa Demir' inde haberi olsun Bafra belediye başkanımız Hamit Kılıç'ında haberi olsun ki bir kamuoyu oluşturalım bu kamuoyuna göre yeniden çetinkaya otogarını yada Bafra Otogarını çetinkaya sınırlarına taşıyalım istedik" dedi.

Son Güncelleme: 09.02.2020 19:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner2

banner1