Güvenli Eğitim Uygulaması Kapsamında Çeşitli Suçlardan Aranan 53 Şahıs Yakalandı

Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada 'Güvenli Eğitim Uygulaması' kapsamında çeşitli suçlardan 53 şahısın yakalandığı duyuruldu.

14 Mart 2020 Cumartesi 13:43
Güvenli Eğitim Uygulaması Kapsamında Çeşitli Suçlardan Aranan 53 Şahıs Yakalandı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca 13.03.2020 Cuma günü ‘Güvenli Eğitim Uygulaması’ gerçekleştirilmiştir. Uygulama, okul servis araçları, tüm ilkokul-ortaokul-lise-üniversite ve öğrenci yurtlarının çevreleri ile yakınlarındaki park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve mamullerinin satışı yapılan yerler, içkili yerler, ganyan bayileri, kahvehaneler, internet kafe ve elektronik oyun salonları, okulla ilişkisi olmadığı halde okul çevresinde bulunan şüpheli şahıslar, aranan şahıslar, uyuşturucu kullanan ve satan kişiler, çocuklara sigara satışı yapan iş yeri ve şahıslar ile yasa dışı faaliyetlerde bulunan iş yerlerinin tespit edilmesi, suç işleyen kişilerin yakalanması, çocukların ve gençlerin suç ve suçlulardan korunmasına yönelik olarak icra edilmiştir.

İl Emniyet Müdürlüğünden 396, İl Jandarma Komutanlığından 305 personelin katıldığı uygulama neticesinde; 290 okulun çevresi ve 654 umuma açık işyeri kontrol edilmiş, 1 işyerine cezai işlem uygulanmıştır. 1.765 araç kontrol edilmiş, farklı maddelerden 76 araca toplamda 27.388 TL para cezası uygulanmış, 16 araç ise trafikten men edilmiştir. 7.556 şahıs sorgulanmış, çeşitli suçlardan aranan 53 şahıs yakalanmıştır. Kabahatler Kanununa göre 5 kişiye 1.568 TL idari para cezası kesilmiştir. 4 yoklama-bakaya kaçağı şahsa tebligat yapılmıştır.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner2

banner1